Antivirová firma Avast v 1. čtvrtletí zvýšila provozní zisk EBITDA o desetinu na 133,7 milionu dolarů, tedy v přepočtu asi 2,89 miliardy korun. Tržby vzrostly o 10,5 procenta na 237,1 milionu dolarů, což je v přepočtu 5,1 miliardy korun. Konečná výše dividendy splatná v červnu je navrhovaná na 11,2 centu na akcii. Společnost to v úterý oznámila v tiskové zprávě.

Podnikání ve spotřebitelském segmentu pokračovalo podle zástupců Avastu v růstu a dobrou dynamiku si udržel i byznys divize malých a středních firem. V březnu také společnost na další rok obnovila smlouvu se společností Google na propagaci webového prohlížeče Chrome s distribucí spotřebitelských antivirových produktů a aplikace CCleaner.

„Pro Avast začal tento rok dobře díky pokračující poptávce po řešeních zabezpečení, ochrany osobních údajů a zlepšení či optimalizace výkonu zařízení. Byznys roste v souladu s očekáváními, úspěšně plníme cíle zvyšovat zájem zákazníků i monetizaci. Udržujeme si sebevědomý výhled do zbývajících částí roku,“ uvedl výkonný ředitel Ondřej Vlček.

K meziročnímu růstu v následujícím období přispěje dokončení prodeje mobilní divize Family Safety k 16. dubnu. Skupina nyní očekává organický růst letošních tržeb na horní hranici původních šesti až osmi procent, přičemž očekávání ve spotřebitelském segmentu se také zvýšilo na růst v nižších jednotkách procent.

Vzhledem k pokračujícím investicím do výzkumu, vývoje a marketingu, které se odrazí v ukazatelích ve druhé polovině roku, očekávaná upravená marže provozního zisku zůstává na úrovni srovnatelné s rokem 2020.

Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš, firma je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. V roce 2016 Avast koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG. Avast je podle tržeb druhou největší antivirovou firmou na světě za společností Symantec.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru