Americké společnosti Microsoft vzrostl ve fiskálním druhém čtvrtletí čistý zisk o 33 procent na 15,5 miliardy dolarů (332 miliard korun). Hospodaření podpořil hlavně zájem o cloudové služby, které těží z rozmachu práce z domova a vzdělávání přes internet kvůli pandemii covidu-19. Vyplývá to ze zprávy, kterou v úterý firma zveřejnila.

Celkové tržby se za tři měsíce do konce prosince zvýšily o 17 procent na 43,1 miliardy dolarů. Analytici dotazovaní agenturou Refinitiv čekali tržby 40,18 miliardy dolarů.

Cloudové služby jsou v poslední době hlavním motorem růstu společnosti. Tržby vlajkové cloudové služby Azure stouply o 50 procent, analytici čekali zvýšení jen o 41,4 procenta.

Tržby divize osobních počítačů, která zahrnuje software Windows a herní konzole Xbox, se zvýšily o 14 procent na 15,1 miliardy dolarů. Microsoft v listopadu představil dvě nové konzole Xbox, globální problém s nedostatkem polovodičů však omezil dodávky nových konzolí obchodníkům, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru