V říjnu bylo v Německu zaregistrováno 274 303 nových osobních aut, což je skoro o 10 tisíc více než v září. Ve srovnání s loňským říjnem to byl však pokles o 3,6 procenta. Oznámil to ve středu Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA), podle jehož statistiky zůstávají automobily Škoda v Německu nejsilnější dováženou značkou.

Hlavní podíl (61,8 procenta) na říjnových registracích měly tradičně firmy, meziročně ale firemní registrace hlásí pokles o 9,1 procenta. Ty soukromé naopak vzrostly o 6,8 procenta.

Z německých značek se nejlépe v říjnu dařilo vozům Audi (plus 23,1 procenta) a Opel (plus 22,6 procenta), největší propad naopak postihl německé vozy Smart (minus 34,9 procenta), Ford (minus 25,9 procenta), Porsche (minus 19 procent), VW (minus 17 procent) a BMW (minus 14,4 procenta).

Z importovaných značek byl nejúspěšnější Lexus (plus 77,2 procenta) a Dacia (plus 58,1 procenta).

Škoda v říjnu dosáhla růstu o 7,7 procenta na tržní podíl 6,3 procenta, což jí nadále zaručuje pozici nejsilnější dovážené značky. Pro srovnání, v září Škoda vykázala růst o 29,6 procenta na tržní podíl 6,8 procenta.

Stejně jako v září byly i v říjnu nejčastěji registrovanou kategorií sportovně-užitkové vozy (SUV), které dosáhly podílu 21,7 procenta. Po SUV skončila na druhém místě kategorie kompaktních vozů, která měla podíl 19,6 procenta. Největšího růstu, a to o 83,8 procenta, dosáhly obytné vozy.

V segmentu aut na alternativní pohon vykázaly elektromobily s 23 158 novými registracemi růst o 365,1 procenta na tržní podíl 8,4 procenta. Dalších 62 929 aut bylo vybaveno hybridními motory, což je přiblížilo k podílu na trhu skoro 23 procent. Čistě benzinových aut bylo zaregistrováno 42,1 procenta, dieselových pak 26 procent. Na zbývající vozy, jejichž podíl v říjnu činil méně než jedno procento, připadají další typy paliv, jako je například LPG.

Související
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru