Lékárna Pilulka je vůbec prvním titulem na pražské burze, který podniká v e-commerce. I z toho důvodu vzbudila během primární veřejné nabídky (IPO) přímo rekordní zájem, který převýšil nabízené množství akcií o více než 500 procent. Rekordní byla také částka, kterou společnost získala od investorů, celkem více než 307 milionů korun. To je doposud nejvyšší částka získaná v rámci úpisu na trhu Start, určeném pro menší a střední podniky. V pondělí 26. října bude zahájeno obchodování s akciemi Pilulky a vypadá to, že si společnost nemohla vybrat pro vstup na burzu lepší dobu.

Prodej léků či různých doplňků stravy během koronavirové krize nezaznamenal ve srovnání s jiným sektory takový propad. Pilulka letos naopak oznámila nejlepší pololetí ve své historii. Společnosti navíc nahrává, že se soustřeďuje na on-line prodej v době, kdy lidé musí omezit svůj pobyt venku. "Pilulka je skvělá firma pro pražskou burzu, neboť v sobě kombinuje e-commerce a farmaceutický sektor, což je zvlášť v současné době výborné spojení. Jsem také velmi potěšen, že vzbudila zájem jak u institucionálních, tak i drobných investorů," říká Petr Koblic, generální ředitel pražské burzy. 

Koblic společně se zakladatelem společnosti Pilulka.cz Martinem Kasou během panelové diskuse probrali vstup první e-commerce společnosti na burzu. O tom, jak se akciím Pilulky povede, s nimi diskutovali také Miloš Čebík, Investment Banking Directormakléřské společnosti Wood & Co., která s Pilulkou na přípravě IPO spolupracovala, a Jan Cepák, Senior Equity Trader investiční společnosti Patria Finance. Moderátorem diskuse organizované Vysokou školou ekonomickou byl Dominik Stroukal, hlavní ekonom Banky Creditas.

Související

Komentáře ke článku

Kamil Toman 26.10.2020 20:31
Jak mi řekl kamarád Pilulka získala od investorů “jen” 212 milionů to ostatní šlo prodávajícím akcionářům. Opravte si titulek
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru