Po ukončení studia na Fakultě elektrotechnické ČVUT a po konci vojenské služby Frolík pochopil, že opravování sálových počítačů je marná práce a jeho silnou stránkou je schopnost organizovat a řídit lidi. V 80. letech se tak pustil do dalšího podnikatelského plánu. 

"S manželkou jsme se rozhodli, že budeme pěstovat růže a že je budeme pěstovat moderně hydroponicky, to tehdy nikdo v Československu nedělal." Zařídil si vytápění skleníků, aby květiny mohl pěstovat i v průběhu zimy, a během pár let prodával růže na Havelském trhu, ve stanicích metra či u nemocnic v Praze. "Měli jsme denní tržby kolem 300 tisíc, pro porovnání můj tehdejší plat technického ředitele motolské nemocnice byl tři a půl tisíce," řekl Frolík v podcastu Poprvé. 

Když přišla sametová revoluce, vycítil, že se tím změní mnoho věcí na trhu s květinami, že na něj vstoupí konkurence z Nizozemska a ta potlačí cenu růží na minimum. Z pozice technického ředitele v nemocnici Motol viděl velkou příležitost ve výrobě zdravotnického vybavení, protože věděl, jak velký je rozdíl ve vybavení československých nemocnic a nemocnic na Západě.

V roce 1990 založil Linet a v bývalém kravíně ve Slaném pomalu začal rozjíždět výrobu nemocničních a pečovatelských lůžek. Od prvního měsíce se firmě dařilo, Linet rostl a dnes se řadí mezi světovou špičku ve svém oboru. 

Zbyněk Frolík v podcastu Poprvé také popisoval, kde sháněl finance a partnera pro svůj podnikatelský záměr, proč bylo důležité do byznysu přidat emoce, jak budoval Linet na zelené louce a dosáhl s ním miliardových obratů. Frolík později získal několik ocenění, například Podnikatel roku 2003 či Manažer roku 2009, v roce 2011 pak obdržel státní vyznamenání medaili Za zásluhy.