Téměř 60 tisíc firem v současnosti využívá takzvaný program Antivirus, přes který podniky získávají státní příspěvek na náhrady mezd svých zaměstnanců. Díky tomu nemusí některé pracovníky propouštět, a nezaměstnanost se tak v Česku stále drží pod čtyřmi procenty. Program ale skončí v říjnu. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) nyní představila pravidla trvalé podpory neboli kurzarbeitu, který má Antivirus od listopadu nahradit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Alena Zieglerová 30.08.2020 18:20
"Další podmínkou je, že firmy musí zaměstnancům zachovat pracovní úvazky alespoň ve výši 20 procent týdenní pracovní doby. Minimálně jeden den v týdnu tedy musí chodit do práce." Toto v návrhu vůbec není. V § 120c odst. 1 písm. a) a b) se nepočítá vůbec s žádným zkracováním pracovních úvazků (stanovené týdenní pracovní doby). Podmínkou je nepřidělování práce (překážka na straně zaměstnavatele) v rozsahu 20 - 60 % úvazku a zároveň výkon práce alespoň v rozsahu 40 % úvazku. Do práce tedy musí lidé chodit minimálně 2 dny v týdnu, zatímco překážka na straně zaměstnavatele (zaměstnanci doma) musí představovat alespoň 1 den, maximálně však 3 dny.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru