Když jde o peníze, má Warren Buffett vždycky pravdu. Nebo skoro vždycky. Takže je dobré naslouchat tomu, co říká. Jedním z jeho nejslavnějších citátů je: "Řeknu vám, co je nejhorší investice, jakou můžete mít - hotovost. Všichni mluví o tom, že cash is king a podobné věci. Jenže hodnota peněz se v čase zmenšuje, zato hodnota dobré firmy roste." A nejlepší cestou, jak si aspoň kus dobré firmy koupit, je investovat do jejích akcií. 

Proto jsme spustili Investry, akciovou hru, při které se krok za krokem budete učit základům investování na burze. Pro začátek můžete do svého virtuálního portfolia nakupovat ze dvou stovek akciových titulů primárně z amerických burz. Ale nebojte, další budeme přidávat. Stejně jako funkce - těšit se můžete třeba na veřejná portfolia výrazných postav tuzemské finanční scény. To abyste se mohli inspirovat a lépe pochopili, jak uvažují o investicích ti nejlepší.

V USA vlastní podle nedávného měření Gallupova ústavu 55 procent dospělých Američanů alespoň nějaké akcie. Investice do cenných papírů - a to nejen prostřednictvím různých podílových fondů, ale i napřímo - jsou tam pevnou součástí rodinných finančních strategií. Je to obvyklý způsob, jak si - třeba s pomocí osobního makléře - šetřit na penzi.

Související

V Česku má investování na burze pořád ještě pověst něčeho výlučného. Ano, není to pro každého, ale časy se mění - a především díky moderním technologiím a službám, jako je Revolut, nebylo nikdy snazší koupit akcie Applu, McDonald’s nebo Microsoftu. Nejde přitom zdaleka jen o peníze, jsou v tom i emoce a spousta nervů a vzrušení. A právě tenhle zápal chceme s Investry ještě víc podnítit.

Jak to funguje? Hra je určená předplatitelům HN, po registraci dostane každý hráč k dispozici virtuálních 10 tisíc dolarů a může začít nakupovat. Detailní návod, jak hrát, si můžete přečíst tady. Ti nejúspěšnější z vás se mohou časem těšit i na originální ceny...

Kdo ví, třeba v sobě i díky nám objevíte něco z Warrena Buffetta…

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru