Brněnská společnost Kiwi.com, která přeprodává letenky různých dopravců, bude mít nového finančního ředitele. Stane se jím Iain Wetherall, dosud finanční a investiční ředitel nízkonákladových aerolinek Wizz Air. Ve funkci vystřídá Juraje Striežence, který přejde na pozici provozního ředitele. Strieženec tam bude mít na starosti interní provoz společnosti včetně zákaznické péče, HR, právního, bezpečnostního a ICT oddělení. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

"Vidět z první ruky dopad špičkové technologie, za kterou stojí Oliver Dlouhý se svým týmem, je pro mě velkou motivací. Je to společnost s globálním potenciálem a v kombinaci s podporou General Atlantic má velmi vzrušující budoucnost," uvedl Wetherall. Funkce se ujme od listopadu letošního roku.

Společnost Kiwi.com založili v Brně v roce 2012 Oliver Dlouhý a Jozef Képesi. Díky virtuálnímu propojování umožňuje kombinaci přepravy více než 800 dopravců z celého světa. Na Kiwi.com se uskuteční přes 100 milionů vyhledávání denně a pro společnost na celém světě pracuje 2500 lidí. Firma patří mezi nejrychleji rostoucí evropské společnosti.

Většinový podíl Kiwi.com, celkem 51 procent, od června 2019 vlastní americký fond General Atlantic, další podíly mají zakladatelé, dlouholetý člen vedení Luboš Charčenko a Touzimsky Airlines.

Související
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru