Majitelé bytů se s požadovanou cenou za svou nemovitost stále častěji dostávají mimo realitu a nakonec jich sedm z deseti musí sáhnout ke slevě. Inzerované ceny bytů jsou v průměru za celou republiku už o třetinu vyšší než skutečné realizované ceny bytů. To je oproti situaci před rokem skokový nárůst, jde o známku změny poměrů na trhu s bydlením v důsledku pandemie. Vyplývá to z inzerovaných cen spárovaných s daty katastrálních úřadů za jednotlivé okresy i pražské obvody.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?
Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru