Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se vzdá řízení hlavní značky VW. Šéfem značky bude od července její nynější provozní ředitel Ralf Brandstätter. Oznámila to v pondělí firma po mimořádném zasedání dozorčí rady.

Diess tak podle firmy "získá větší prostor pro své úkoly v roli koncernového šéfa". "Cílem je větší koncentrace na nynější úkoly na špici koncernu v době transformace automobilového průmyslu," píše se v tiskové zprávě podniku.

Diess se v poslední době dostal pod tlak kvůli problémům kolem výroby nejnovější generace modelu Golf a elektromobilu ID.3. Kritiku nedávno vyvolala rovněž údajně rasistická reklama na nový Golf.

Zpočátku se spekulovalo, že se do čela značky VW místo Diesse postaví šéf divize Porsche Oliver Blume.

Na uvolněné místo v čele Porsche měl podle těchto spekulací nastoupit šéf divize Škoda Auto Bernhard Maier, napsala agentura DPA.

Tyto spekulace se nicméně nepotvrdily a Diesse v čele značky VW vystřídá Brandstätter. "Ralf Brandstätter je jedním z nejzkušenějších manažerů podniku," upozornil Diess.

Související

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru