V posledním květnovém týdnu se rozvolní většina zbylých restrikcí, do škol se vrátí aspoň část dětí, roušky už nebudou všude povinné. Na ekonomiku ovšem to nejtěžší teprve čeká - nezaměstnanost půjde nahoru, některé obory se budou vzpamatovávat i několik let, sníží se spotřeba domácností.

A právě budoucnost nejen české ekonomiky a dopady koronaviru na společnost a její fungování budou hlavním tématem další on-line konference Hospodářských novin ze série Výzvy 2020. První debaty se zúčastnily takové osobnosti tuzemského byznysu jako Ondřej Fryc, Josef Průša nebo Martin Wichterle a nabité bude i její pokračování.

Související

Ve středu 27. května budou ve virtuálním studiu Hospodářských novin diskutovat mimo jiné Leon Jakimič, majitel vyhlášené sklářské firmy Lasvit, jedna z nejvýraznějších dam české podnikatelské scény a spolumajitelka technologického holdingu NWT Martina Vítková, organizátor nedávného hackatonu k e-shopu s dálničními známkami a jeden ze zakladatelů iniciativy #Covid19CZ Tomáš Vondráček ze společnosti Actum Digital nebo Tomáš Březina, majitel největšího výrobce stavebních betonových prvků v Česku firmy Best. Vystoupí rovněž Vítězslav Lukáš, generální ředitel společnosti ABB ČR.

Streamované vysílání debaty Výzvy 2020 začne ve středu 27. května ve 14 hodin. Budete jej moct sledovat přímo tady v článku, ale také na našich sociálních sítích.

Dotazy na vystupující můžete už v předstihu pokládat zde:

Online rozhovor

  vložit otázkuObnovit
Čtenářský dotaz
Jaké jsou, podle vas, top 3 nejvetsi prilezitosti a top 3 nejslibnejsi ekonomické sektory, do kterych by mela Ceska republika jako stratég nasmerovat nejsilnejsi prorustove investice, vc investic do vyvoje, vyzkumu, inovaci a aplikaci a ktere by pomohly vyprofilovat nas budouci hospodarsky potencial s vysokou pridanou hodnotou a konkurenceschopnosti ?
Související
Newsletter

Sedmička HN

Život se vrací do normálu a my vám chceme pomoct, aby to byl návrat co nejpříjemnější. Proto tu je newsletter Sedmička HN. Sedm zajímavých tipů pro čtení a několik nápadů pro volný čas, každý pracovní den v sedm ráno přímo do vaší mailové schránky!

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru