Čistý zisk sázkové společnost Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka loni meziročně vzrostl o 35 procent na 311 milionů eur (8,4 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o šest procent na 1,91 miliardy eur (51,8 miliardy korun). Společnost to ve čtvrtek uvedla ve své zprávě.

Firma zvýšila ziskovost na všech svých trzích a zvýšila podíl v největší řecké sázkové firmě OPAP, uvedl generální ředitel skupiny Sazka Robert Chvátal. Ve firmě OPAP, která je čtvrtou největší sázkovou firmou v Evropě, má Sazka Group podíl 40 procent.

Sazka v polovině dubna oznámila, že OPAP získal 51 procent ve firmě Stoiximan, která je největším řeckým poskytovatelem on-line sázek. Obě firmy se zároveň domluvily, že OPAP odkoupí dalších 34 procent. Tento krok ještě podléhá schválení řeckého regulátora.

Podle Chvátala byla letos činnost skupiny ovlivněna opatřeními proti šíření koronaviru, žádná firma ze skupiny však podnikání nepřerušila. Při zavření některých poboček se zvýšil podíl on-line sázek. "V současné době se mnoho omezení, kterým naše maloobchodní sítě podléhají, postupně ruší," doplnil.

Sazka Group kromě OPAP drží podíly v české společnosti Sazka (100 procent), italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta) či rakouských Casinos Austria (38,2 procenta ). Stoprocentním vlastníkem Sazky Group je skupina KKCG.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru