Strojírenská firma Spanner SK z Považské Bystrice začala v dobách pandemie nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, pracovat na plánu B, který umožňuje, aby podniky nemusely přerušovat práci, a zároveň brání propouštění zaměstnanců.

Považská společnost, která zaměstnává padesát lidí, je dceřinou firmou německého rodinného podniku Otto Spanner. Nadále se zabývá zpracováním plechů a zakázkovou výrobou svařovaných soustav a montážních celků, ale k tomu rozběhla i výrobu dezinfekčních bran. Jde o inovativní nápad, se kterým se chce firma vypořádat s očekávaným poklesem objednávek. Od nápadu k realizaci produktu stačily podle ředitele slovenského Spanneru Patrika Lišaníka jen dva týdny.

Související

Lišaník uvedl, že výroba nadále pokračuje v dvousměnném provozu. "Protože ale vyvážíme hlavně do Německa a na další zahraniční trhy, nedokážeme ještě odhadnout, jak se situace bude dále vyvíjet," dodal. 

V souvislosti s preventivními opatřeními proti šíření koronaviru došlo ve firmě k úpravám hygienických standardů a ke snížení počtu lidí na pracovišti ve stejnou dobu. Administrativní pracovníci, u nichž to je možné, mají home office. 

Spanner vidí v dezinfekčních branách velký potenciál. "Chtěli jsme přijít s řešením, které je v našich možnostech, abychom byli soběstační a měli nějakou náplň práce v případě poklesu objednávek," vysvětlil Lišaník. Počítá s tím, že preventivní opatření budou ve firmách a mezi širokou veřejností platit i několik měsíců po odeznění epidemie a stanou se tak stálou součástí běžného života. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru