Tarifní mzdy v automobilce Škoda Auto vzrostou od 1. dubna o 5,7 procenta, od 1. dubna 2021 se zvýší o další 2000 korun. Kolektivní vyjednávání v pátek odpoledne skončilo, nová kolektivní smlouva bude platit dva roky, tedy do 31. března 2021, píší zástupci firmy a odborů v dopise zaměstnancům.

Průměrná hrubá mzda zaměstnance, který je odměňován na základě tarifů, činila v roce 2018 ve společnosti 51 275 korun. Zaměstnanci letos obdrží také rekordní jednorázový bonus, a to ve výši 80 tisíc korun. Bonus zaměstnanci obdrží v květnu jako součást výplaty za duben.

"Automobilové odvětví se nachází ve velmi rychle postupující transformační fázi. Nejen v roce 2020, ale i v následujících letech budeme čelit vysokým nárokům a s plným nasazením budeme muset udržet pozici naší automobilky na trhu, ideálně ji pak ještě posílit," stojí v dopise, který je podepsaný předsedou představenstva Bernhardem Maierem, odborovým předákem Jaroslavem Povšíkem a členem představenstva Bohdanem Wojnarem.

Škoda Auto loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39 tisíc zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34 tisíc lidí. 

Související
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru