Česká pobočka softwarové společnosti Microsoft zvýšila ve fiskálním roce končícím loni 30. června zisk o čtyři procenta na 176 milionů korun. Tržby o čtyři procenta klesly na 1,78 miliardy korun. Celý zisk firma, stejně jako za předchozí období, poslala formou dividendy mateřské společnosti Microsoft v americkém Redmondu. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Cloudové služby, do kterých jsou zahrnuty Office 365, Azure, Dynamics 365 a Microsoft 365, tvořily více než čtvrtinu obratu. Mezi významné přispěvatele růstu podle zástupců Microsoftu patřilo i zpracování dat, které propojuje tradiční a cloudová řešení.

Operační systém Windows je instalovaný na 96 procentech počítačů. Podíl Windows 10 podle firmy roste, a to díky novinkám v bezpečnosti i konci podpory Windows 7.

Český Microsoft měl v polovině minulého roku 314 zaměstnanců. Na jejich mzdy firma vynaložila 696,5 milionu korun. Z toho 62,2 milionu šlo na mzdy nejvyššího managementu.

Související

Americký Microsoft na konci ledna oznámil, že ve druhém finančním čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 38 procent na 11,65 miliardy dolarů (zhruba 267 miliard korun). Tržby společnosti se ve čtvrtletí, které skončilo 31. prosince, zvýšily o téměř 14 procent na 36,91 miliardy dolarů.

Microsoft je největším výrobcem počítačového softwaru na světě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru