Indický řetězec Coffee Day, který v Česku loni provozoval osm poboček, mimo jiné na pražském hlavním nádraží, zkrachoval. V úterý o tom informoval server E15.cz. Důvodem podání návrhu na insolvenci byly mimo jiné vysoké nájmy v obchodních centrech, tržby z provozu nestačily na provozní výdaje.

Kromě hlavního nádraží působila firma v pražském Novém Smíchově, v Galerii Harfa, nákupním centru Central Most, v Olympii Brno nebo například v plzeňském centru Plaza.

Jak v lednu řekli zástupci řetězců Starbucks a Costa Cofee, konkurence naopak plánuje letos otevírat v Česku další pobočky. Starbucks v Česku provozuje 48 kaváren, loni otevřel osm nových. Podle manažera sítě pro Česko a Slovensko Michala Holotíka je to nejvíce od vstupu na český trh v roce 2008.

Costa Coffee hodlá letos otevřít dvě nové kavárny v Praze, o tři pobočky rozšíří síť na Slovensku. Po otevření všech nových kaváren to v Česku bude 57 a na Slovensku pět kaváren, uvedla marketingová manažerka Costa Coffee Eva Kulhánková.

Spotřeba zrnkové kávy v Česku se podle údajů Českého statistického úřadu pohybuje kolem dvou kilogramů na hlavu a rok. Jak dříve odhadl marketingový manažer Nescafé Jan Doležel, celý trh s kávou dosahuje v Česku 30 miliard korun ročně a roste.

Související
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru