Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, loni zvýšila provozní zisk o šest procent. V konstantních kurzech se zvýšil o 11 procent na 187,3 milionu dolarů (4,3 miliardy korun). Firma ve svém čtvrtečním sdělení také uvedla, že loni splatila dluh v celkové výši 150 milionů eur (3,8 miliardy korun), a to z peněz, které jsou výsledkem jejího podnikání.

Čisté tržby loni o procento klesly, v konstantních kurzech se ale o pět procent zvýšily na 694,8 milionu dolarů (15,8 miliardy korun).

CME loni v říjnu podepsala smlouvu s dceřinými společnostmi skupiny PPF nejbohatšího českého podnikatele Petra Kellnera. PPF tak mediální firmu zcela ovládne. Podmínkou dokončení transakce je ale souhlas akcionářů CME, Evropské komise a národních regulátorů v některých ze zemí, kde CME působí.

"Očekáváme, že transakce bude dokončena v polovině roku 2020," uvedla ve čtvrtek CME. "Vzhledem k připravovanému sloučení s PPF neuspořádáme k této tiskové zprávě žádný konferenční hovor s investory," píše se dále ve čtvrteční výsledkové zprávě CME.

CME provozuje televizní stanice vedle Česka také v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku.

Související
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru