Pro developerskou skupinu CPI miliardáře Radovana Vítka je počátek tohoto roku ve znamení miliardových investic, které zvyšují přítomnost firmy na polském realitním trhu. CPI v pondělí oznámila, že uzavřela transakci, která jí umožnila nepřímo navýšit podíl v Globalworth Real Estate Investments, patřící mezi pětici největších vlastníků kancelářských center na polském trhu.

CPI to uvedla ve zprávě pro burzu. Vítkova skupina oznámila, že koupila firmu Zakiono Enterprises, vlastníka více než 23,7 milionu akcií Globalworth, s hlasovacími právy 10,7 procenta. Minulý měsíc už CPI koupila část akcií Globalworth přes londýnskou burzu, takže v současnosti ovládá 16,8 procenta. Navíc Zakiono vlastní takzvané warranty, které umožňují dodatečnou přeměnu na dalších 2,8 milionu akcií.

Prodávajícím byl podnikatel Ioannis Papalekas, zakladatel a výkonný ředitel Globalworth. 

Podle CPI jí tyto nákupy také umožní nominovat své zástupce do představenstva Globalworth.

Velikost transakce nebyla uvedena. Akcie Globalworth se obchodují na londýnském alternativním trhu pro malé firmy AIM a firma kromě kancelářských center na polském trhu také vlastní nemovitosti v rumunské Bukurešti. Byla založena v roce 2013 a její nemovitosti mají hodnotu asi 2,8 miliardy eur a generují více než 180 milionů eur hrubých ročních příjmů na nájemném. Mezi hlavní nemovitosti patří budovy jako Skylight & Lumen ve Varšavě a Globalworth Tower v Bukurešti.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru