Ministerstvo financí chce ještě letos začít vybírat od velkých technologických společností takzvanou digitální daň. Ta má státu pomoci přivést do rozpočtu peníze, které tyto firmy daní v jiných zemích. Jaké potíže z toho mohou vzniknout? Daňový expert PricewaterhouseCoopers (PwC) Matěj Čaňo vysvětlí, jaké firmy mají daň odvádět a zda to je systémové řešení, komentátor Hospodářských novin Luděk Vainert se zamyslí nad tím, jaké důsledky může tato daň, zacílená hlavně na americké firmy, vyvolat a Ladislav Minčič z Hospodářské komory ČR popíše, s jakými konkrétními dopady se mohou české podniky vyvážející do USA potýkat.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru