Americká softwarová společnost Microsoft ve druhém finančním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 38 procent na 11,65 miliardy dolarů (zhruba 267 miliard korun). Oznámila to ve čtvrtek firma, která je největším výrobcem počítačového softwaru na světě.

Celkové tržby společnosti se ve čtvrtletí, které skončilo 31. prosince, zvýšily téměř o 14 procent na 36,91 miliardy dolarů. Analytici je přitom podle průzkumu firmy Refinitiv odhadovali pouze na 35,68 miliardy dolarů. Akcie Microsoftu si po zveřejnění výsledků připisovaly zhruba dvě procenta.

Microsoft podle agentury DPA těžil z dobrých výsledků cloudových služeb i z přechodu zákazníků na nový operační systém Windows 10 v důsledku ukončení podpory systému Windows 7.

Tržby cloudové divize zahrnující službu Azure se zvýšily o 27 procent na 11,9 miliardy dolarů. Cloudové služby těží z toho, že se podniky snaží přesunout svoji pracovní agendu na vzdálené počítače, aby snížily své náklady na ukládaní dat a software.

Související

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru