Americká softwarová společnost Microsoft ve druhém finančním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 38 procent na 11,65 miliardy dolarů (zhruba 267 miliard korun). Oznámila to ve čtvrtek firma, která je největším výrobcem počítačového softwaru na světě.

Celkové tržby společnosti se ve čtvrtletí, které skončilo 31. prosince, zvýšily téměř o 14 procent na 36,91 miliardy dolarů. Analytici je přitom podle průzkumu firmy Refinitiv odhadovali pouze na 35,68 miliardy dolarů. Akcie Microsoftu si po zveřejnění výsledků připisovaly zhruba dvě procenta.

Microsoft podle agentury DPA těžil z dobrých výsledků cloudových služeb i z přechodu zákazníků na nový operační systém Windows 10 v důsledku ukončení podpory systému Windows 7.

Tržby cloudové divize zahrnující službu Azure se zvýšily o 27 procent na 11,9 miliardy dolarů. Cloudové služby těží z toho, že se podniky snaží přesunout svoji pracovní agendu na vzdálené počítače, aby snížily své náklady na ukládaní dat a software.

Související

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru