Skupina autobazarů AAA Auto zvýšila loni prodej o tři tisíce aut na rekordních 86 tisíc vozů. Největším trhem bylo Česko se 47 tisíci prodanými ojetými auty, v Polsku prodej rostl o 58 procent na 15 tisíc aut. Uvedla to společnost Aures Holdings, která síť AAA provozuje.

"I když není situace na trhu příliš příznivá, dokázali jsme v rámci skupiny udržet růst prodejů a s 86 tisíc vozy ještě o několik tisíc překonali předloňský rekord. Rok 2019 je tedy zatím nejúspěšnějším v historii společnosti, a to jak z pohledu počtu prodaných vozů, tak z hlediska rozvoje pobočkové sítě, která se rozrostla už na 57 prodejních a výkupních míst," uvedla generální ředitelka Auresu Karolína Topolová.

Při současném vývoji prodejů lze podle Topolové čekat, že síť AAA přivítá během letošního léta již svého dvouapůlmiliontého zákazníka. "Od doby po krizi jsme dokázali v rámci střední Evropy naše prodeje více než zdvojnásobit a věřím, že i díky pokračující expanzi v Polsku a rozšiřování či rekonstrukci poboček v ostatních zemích letos počet zobchodovaných aut ještě výrazně zvýšíme," dodala Topolová.

V současné době má AAA Auto v Polsku 13 poboček, do konce letošního roku má společnost v plánu dostat se až na dvacet. Polsko by se mělo s více než 20 tisíci prodanými vozy stát druhým největším trhem skupiny. Tím bylo dosud Slovensko s 18 tisíci automobily ročně.

Související

V roce 2019 opět výrazněji poskočily v oblibě vozy SUV, kterých se prodalo o 14 procent více než v předešlém roce. Většinou přitom nešlo o vozy s náhonem na všechna čtyři kola. Celkem 55 procent zákazníků odjelo s benzinovým vozem. Zájem o hybridy se zdvojnásobil. Vedou auta s manuální převodovkou s podílem 83 procent.

Nejoblíbenějším prodávaným vozem v celé skupině je již dlouhodobě Škoda Octavia. Tahounem je obzvláště v České republice a na Slovensku, kde obsadila s přehledem první místa. V Polsku obsadila třetí pozici, v Maďarsku až pátou. Druhé a třetí místo v ČR i na Slovensku drží Škoda Fabia a Volkswagen Passat. Skokanem letošního roku je Škoda Rapid, která se letos posunula v ČR až na čtvrtou pozici a v celé skupině je na šestém místě.

Skupinu AAA Auto vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. AAA provozuje 57 poboček v ČR, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru