Americká mediální společnost ViacomCBS koupí téměř poloviční podíl ve filmovém studiu Miramax za 375 milionů dolarů (8,6 miliardy korun). Oznámila to firma, která již vlastní filmové studie Paramount Pictures.

Studio Miramax, které v roce 1979 založili bratři Bob a Harvey Weinsteinové, produkovalo například kultovní film Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Studio vlastní práva ke stovkám hollywoodských snímků, včetně populární komedie Deník Bridget Jonesové či filmu Anglický pacient oceněného devíti Oscary.

ViacomCBS koupí podíl 49 procent od majitele Miramaxu, kterým je mediální skupina BeIN. Nejprve zaplatí 150 milionů dolarů a během pěti let do Miramaxu investuje dalších 225 milionů dolarů. Tyto peníze budou použity mimo jiné k produkci nových filmů a televizních pořadů, napsala agentura Reuters.

Bratři Weinsteinové ze studia Miramax v roce 2005 odešli a založili nové filmové studio The Weinstein Company. Harvey Weinstein v současnosti čelí obviněním ze sexuálních útoků a znásilnění.

Související

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru