Společnost Czech Media Invest chce prodat majoritní podíl ve zpravodajském webu Info.cz. Novým vlastníkem by se měla stát firma ovládaná současným šéfredaktorem Michalem Půrem. Z Info.cz zároveň odejde jeden z jednatelů Tomáš Jirsa. ČTK to v úterý řekl Půr.

"Transakce ještě nebyla dokončena vzhledem k celé řadě problémů technického rázu, ale její uzavření čekáme v krátké době," uvedl. Firma Czech Media Invest k tomu uvedla, že od počátku projektu předpokládala změnu vlastnické struktury v blízké době. Skupina nebude mít nad projektem ani formální kontrolu.

Info.cz v současnosti vlastní společnost Info.cz Online Media, která je stoprocentní dceřinou společností CMI. Vedení portálu je nezávislé na ostatních médiích skupiny CMI.

Server Aktuálně.cz v úterý informoval, že agentura C&B Reputation Management spojovaná s Jirsou měla pro firmu Home Credit vylepšovat reputaci Číny v českých médiích. "Na základě rychlé a předběžné analýzy zpravodajství portálu Info.cz konstatujeme, že jsme neobjevili důkaz či indicii, že by docházelo k neobjektivnímu informování o dění v Číně. Naprostá většina textů je vůči čínskému režimu kritická, zbytek lze označit za neutrální," tvrdí Půr.

Související

Dodal, že Jirsa nepůsobil v orgánech společnosti, která podle Aktuálně.cz pracovala pro Home Credit. Podle dostupných informací Jirsa z vedení skupiny C&B odešel loni. V obchodním rejstříku ale figuruje Jirsa jako jediný majitel C&B Group, která je majoritním vlastníkem společnosti C&B Reputation Management.

Server Info.cz vznikl na podzim roku 2016, původně jako portál vydavatelství Czech Media Center pro seriózní žurnalistiku. Letos má web v průměru jeden milion unikátních uživatelů měsíčně.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru