Zatím do žádných voleb nešla jako jednička kandidátky, od nedělního dopoledne bude situace jiná. Poslankyně Markéta Pekarová Adamová byla na sněmu TOP 09 zvolena předsedkyní strany. Ze 177 odevzdaných hlasů jich získala 96, a o patnáct hlasů tak porazila svého konkurenta, senátora Tomáše Czernina. Ten se následně stal prvním místopředsedou strany. "Mám nejsilnější předsednický mandát, který kdy ve straně byl," říká Pekarová Adamová.

Proč nejsilnější mandát?
Po deseti letech měli delegáti možnost volit ze dvou kandidátů na předsedu, kteří o to usilovali několik měsíců. Nezapomínám na to, že před dvěma lety se přímo na sněmu jeden delegát ucházel o předsednické křeslo proti Jiřímu Pospíšilovi, ale to byla spíše kandidatura pro kandidaturu. Nepříliš vážně míněná. Nikdo z mých předchůdců neměl na rozdíl ode mě silného protikandidáta.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.