Znojemský výrobce netkaných textilií PFNonwovens dosáhl za tři čtvrtletí stejných výnosů jako loni - 4,8 miliardy korun. Objem prodejů v tunách však klesl, což způsobilo i nižší provozní zisk. Čistý zisk se zvýšil meziročně o 12 procent na 489 milionů korun kvůli nerealizovaným kurzovým výnosům a poklesu úrokových a daňových nákladů v porovnávaných obdobích, uvedl ve čtvrteční tiskové zprávě mluvčí společnosti Jan Židek.

EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů) za prvních devět měsíců roku dosáhla 941 milionů korun, což je meziroční pokles téměř o šest procent. "Důvodem je zejména špatný provozní výsledek hospodaření ve druhém čtvrtletí. Ve třetím čtvrtletí se podařilo navýšit zásoby hotových výrobků a s komerční výrobou už začal nově postavený závod v Jihoafrické republice. Očekáváme, že se nám výrobu a její efektivitu po zbytek roku podaří udržet," uvedl finanční ředitel Marian Rašík.

Související

Firma zaměstnává zhruba 700 lidí, kromě závodů na Moravě má jeden také v Egyptě a v Jihoafrické republice. Ve třetím čtvrtletí také začala vyrábět nová linka v mateřském závodě ve Znojmě. Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu pro obory hygieny, průmyslu, stavebnictví, zemědělství, zdravotnictví a ostatní specializované sektory. Využívají se pro výrobu dětských plenek či dámských hygienických potřeb. Firma je veřejně obchodovaná na burze v Praze. Majitelem většiny akcií je firma PFNonwovens Holding (dříve R2G Rohan Czech).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru