Operátor Vodafone začne neomezené mobilní datové tarify nabízet i jednotlivcům. Dosud si je mohly pořídit jen rodiny nebo skupiny nejméně dvou zájemců. Podmínka koupit si pevný internet zůstane. Operátor to v úterý uvedl v tiskové zprávě.

Od listopadu do konce ledna budou neomezená data pro jednotlivce za 799 korun, pokud si pořídí pevný internet za nejméně 399 korun. Celkem je tak nabídka vyjde na 1198 korun měsíčně. Konkurenční O2 začíná s neomezenými daty na 1099 korunách a T-Mobile nabízí neomezený datový tarif od 1075 korun měsíčně.

Druhou novinkou je tarif s neomezenou rychlostí mobilních dat, který spolu s neomezeným voláním i SMS, 1000 minutami volání do zahraničí a s roamingem ve světě na týden vyjde na 1799 korun měsíčně. V dalších tarifech pak výrazně narostl objem mobilních dat.

Nejvýhodnější budou podle Vodafonu stále balíčky pro rodinu i přátele, které kombinují pevný i mobilní internet, ale i televizní služby. Příkladem je v červnu spuštěný tarif Vodafone Neomezený, při kombinaci čtyř SIM karet a pevného internetu přináší neomezená data do jednoho mobilu za 599 korun měsíčně. "To je ale stále nejlepší cena na trhu. Balíčky si pořídil trojnásobný počet zákazníků, než jsme očekávali. Více než polovina zákazníků volí při aktivaci nového tarifu jednu z variant Vodafone Neomezený," uvedl viceprezident Vodafonu pro nefiremní zákazníky Quique Vivas.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru