Firmě Velká pecka, která provozuje internetový obchod s potravinami Rohlík.cz, ve finančním období od 1. května 2018 do letošního dubna meziročně vzrostly tržby za prodej zboží o 62 procent na 2,4 miliardy korun. Společnost vlastní podnikatel Tomáš Čupr. Její čistý zisk činil 108 tisíc korun, zatímco v minulém účetním období byla ve 102milionové ztrátě. Firma poprvé od svého vzniku dosáhla kladného hospodářského výsledku. Vyplývá to z výročních zpráv za roky 2016 až 2018, které byly letos v říjnu uveřejněny ve Sbírce listin.

Jak řekl Čupr v nedávném rozhovoru s ČTK, letos by chtěl, aby e-shop Rohlík.cz dosáhl 4,5miliardového obratu. Podle auditora firma vykazovala ke konci dubna letošního roku záporný vlastní kapitál ve výši 10,5 milionu korun. Čupr k tomu uvedl, že výši vlastního kapitálu firma nesleduje, protože má podle něj nulovou relevanci k hospodářskému výsledku a její hodnotě. "Jeho navýšení může být otázkou dalšího ziskového roku, nebo rozhodnutí vlastníků o jeho navýšení kdykoliv v čase," odpověděl.

V uplynulém období rozšířil e-shop rozvoz do dalších měst, jako jsou Jaroměř, Chrudim, Rokycany, Vyškov, Olomouc a Prostějov. Začal také pracovat na expanzi na zahraniční trhy, začátkem prosince plánuje rozvážet zboží do Budapešti.

"Do růstu jsme se postupně dostali díky komplexnímu budování firmy za posledních pět let. Nadále plánujeme zvyšovat tržní podíl na trhu s on-line prodejem potravin, k čemuž nám pomáhá nejen důraz na customer care, znalost potřeb zákazníků, ale třeba i významné rozšiřování a automatizace stávajícího skladu v Praze," řekl k výroční zprávě Čupr.

Firma se chce také orientovat na expanzi na zahraničních trzích, jako je Maďarsko, kam přivede v segmentu potravin také značku Marks & Spencer. Příští rok chce Čupr expandovat do Vídně a výhledově i do Bukurešti.

Související
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru