Obchodní řetězec Tesco v Česku v účetním roce 2018/2019 meziročně téměř zdvojnásobil zisk na 2,53 miliardy korun. Tržby řetězce mírně klesly, a to o dvě procenta zhruba na 44,56 miliardy. Vyplývá to z výroční zprávy firmy Tesco Stores ČR ve sbírce listin. Výsledky firmy jsou za účetní rok končící 28. únorem. V předchozím finančním roce činil zisk 1,28 miliardy. Tesco Stores ČR je součástí britské skupiny Tesco.

Na výsledky firmy upozornil server E15.cz. "Na pozitivním hospodářském výsledku se podílely realizované změny jako snížení zásob a celkové efektivnější hospodaření," řekl serveru mluvčí řetězce Václav Koukolíček. "Pokračovali jsme v procesech transformace velkoformátových hypermarketů na hypermarketů menší velikosti," doplnil.

Tesco patří mezi největší zaměstnavatele v Česku. V účetním roce 2018/2019 se počet zaměstnanců meziročně snížil o 4,5 procenta na 10 158 lidí.

Tesco patří také k největším obchodním řetězcům v republice spolu s Kauflandem, Albertem, Lidlem či Penny Marketem. Kromě obchodů pod značkou Tesco provozuje řetězec síť menších obchodů Žabka nebo čerpací stanice.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru