Zpomalení globálního oteplování vyžaduje podle ekologů i politiků dalekosáhlou změnu životního stylu. Novým trendem je i elektromobilita, která má v příštích desetiletích omezit produkci nejvíce obávaného skleníkového plynu, oxidu uhličitého. Přechod na auta s elektrickým pohonem ovšem nepředstavuje zásadní změnu jen pro motoristy, ale také pro celý automobilový průmysl. O vážnou věc proto jde také v Česku: domácí závody loni vyrobily skoro 1,5 milionu vozů, spolu s výrobci automobilových součástek zajišťují třetinu exportu a ve hře je tak nejméně 200 tisíc pracovních míst. Elektromobily jsou konstrukčně jednodušší a k jejich výrobě není potřeba tolik práce − elektromotor je složen z méně součástek než motor spalovací, jednodušší je převodovka a zcela odpadá výfuková soustava s katalyzátorem či filtrem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.