Předseda Svazu měst a obcí František Lukl neuspěl u premiéra Andreje Babiše se snahou zvrátit chystanou redukci finančních úřadů ve 33 městech. Předseda vlády zastává názor vedení finanční správy, že je třeba od příštího roku zavést úsporná opatření. "Na plánovaném omezení činnosti 33 poboček finančních úřadů ušetří stát v dlouhodobé perspektivě 680 milionů korun," řekl po jednání předseda vlády.

Na zmíněných 33 územních pracovištích finančních úřadů hodlá vedení berní správy v průběhu příštího roku omezit provoz na dva dny v týdnu, kdy by měly být lidem k dispozici dva pracovníci, dojíždějící z nejbližších nadřízených finančních úřadů. Starostové dotčených obcí však takzvaný režim 2 + 2 považují za omezení služeb lidem. "Generální finanční ředitelství neuvažuje o přehodnocení ani v počtu měst, ani v rozsahu omezení. Maximálně jsou ochotni debatovat o tom, že by nebyl režim 2 + 2, ale že by se služby trochu rozšířily," řekl Lukl po jednání.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru