V nadcházejících polských parlamentních volbách, které se odehrají v polovině října, získá nejvíc hlasů vládnoucí strana Právo a spravedlnost. Bookmakeři na její vítězství vypsali kurz 1,01. Kdo vsadí tisíc zlotých, vyhraje deset – tak malý je to risk. Důležitá otázka dneška zní úplně jinak: Dokáže PiS v souboji s opozicí a matematikou přepočítávání hlasů na mandáty udržet nadpoloviční většinu, a tím pádem i vládu? V opačném případě se i přes očekávané drtivé vítězství bude dívat, jak současná opozice skládá kompromisní kabinet, a bude se poroučet od moci.

Bude to boj do posledního hlasu a volebního lístku. O předminulém víkendu PiS představila kompletní předvolební program. Je tedy jasné, na co chtějí budoucí vítězové voleb a možní staronoví vládci Polska lákat a co mají v plánu v případě vítězství.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.