Věra Jourová se v nové Evropské komisi stane místopředsedkyní pro hodnoty a transparentnost. Bude tak koordinovat dohled nad dodržováním právního státu či svobody médií v jednotlivých členských zemích Evropské unie. Má taky za úkol najít způsob, jak by se státy EU mohly bránit stále častějšímu proudu dezinformací, například z Ruska.

"Nemůžeme se jen pasivně dívat, jak nám tady internetovým prostorem probublávají zprávy, které jsou jednoznačně a ověřitelně lživé a které mají tu nepříjemnou vlastnost, že společnost mohou dostat do stavu paniky, sociálního napětí nebo nějaké jiné vážné nespokojenosti," říká Jourová v rozhovoru pro HN. Podle Andreje Babiše je fakt, že Jourová bude jednou z místopředsedkyň komise velkým úspěchem Česka. Kritici namítají, že Jourová pod sebou fakticky nebude mít skoro žádné úředníky, a je tak otázkou, jaký vliv v komisi ve skutečnosti bude mít.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.