Desítky speciálních mostních a ženijních vozidel za miliardy korun dodá česká firma Excalibur Army indonéským ozbrojeným silám. V pondělí to oznámil Andrej Čírtek, mluvčí holdingu Czechoslovak Group, do kterého firma patří. Přesný počet dodávaných vozidel a cenu zakázky firma neuvedla.

Excalibur Army v roce 2016 dodala Indonésii raketomety RM-70 Vampire s podpůrnými a velitelskými vozidly. Zemi v jihovýchodní Asii česká firma dál dodává raketovou techniku, náhradní díly i servis pro tamní armádu a námořní pěchotu.

"Dodávky jsou rozvrženy na tři roky, přičemž první várku vozidel si zákazník převzal minulý měsíc. Konkrétně jde o mostní samohybné systémy M3 a podpůrná i logistická vozidla v řádu desítek kusů," sdělil Čírtek. Na kontraktu spolupracuje Excalibur Army s americkým výrobcem vojenských vozidel General Dynamics European Land Systems (GDELS).

Firmy z holdingu Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada působí v automobilovém, železničním, leteckém i hodinářském průmyslu a vyrábí zbraně, munici či speciální vozidla. Do holdingu patří i automobilka Tatra. Holdingu loni vzrostly tržby meziročně o 48 procent na 11,5 miliardy korun a hrubý provozní zisk o 43 procent na 1,9 miliardy. Podniky Czechoslovak Group zaměstnávají dohromady asi 8000 lidí.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru