Desítky speciálních mostních a ženijních vozidel za miliardy korun dodá česká firma Excalibur Army indonéským ozbrojeným silám. V pondělí to oznámil Andrej Čírtek, mluvčí holdingu Czechoslovak Group, do kterého firma patří. Přesný počet dodávaných vozidel a cenu zakázky firma neuvedla.

Excalibur Army v roce 2016 dodala Indonésii raketomety RM-70 Vampire s podpůrnými a velitelskými vozidly. Zemi v jihovýchodní Asii česká firma dál dodává raketovou techniku, náhradní díly i servis pro tamní armádu a námořní pěchotu.

"Dodávky jsou rozvrženy na tři roky, přičemž první várku vozidel si zákazník převzal minulý měsíc. Konkrétně jde o mostní samohybné systémy M3 a podpůrná i logistická vozidla v řádu desítek kusů," sdělil Čírtek. Na kontraktu spolupracuje Excalibur Army s americkým výrobcem vojenských vozidel General Dynamics European Land Systems (GDELS).

Firmy z holdingu Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada působí v automobilovém, železničním, leteckém i hodinářském průmyslu a vyrábí zbraně, munici či speciální vozidla. Do holdingu patří i automobilka Tatra. Holdingu loni vzrostly tržby meziročně o 48 procent na 11,5 miliardy korun a hrubý provozní zisk o 43 procent na 1,9 miliardy. Podniky Czechoslovak Group zaměstnávají dohromady asi 8000 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru