Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook se dohodla s věřiteli, že přijme finanční pomoc od čínské společnosti Fosun Tourism. Ta na úkor akcionářů převezme kontrolu nad nejstarší cestovní kanceláří na světě. Fosun Tourism do podniku vloží 450 milionů liber (asi 12,8 miliardy korun) a získá nejméně 75 procent jeho cestovních operací a 25 procent letecké divize, informoval ve středu zpravodajský server BBC.

Věřitelské banky a držitelé dluhopisů společnosti Thomas Cook přispějí stejnou částkou, tedy 450 miliony liber, a získají 75 procent letecké divize a 25 procent cestovních operací.

Související

Fosun Tourism už je nyní největším akcionářem společnosti Thomas Cook. Dále vlastní cestovní kancelář Club Med a fotbalový klub Wolverhampton Wanderers.

Thomas Cook má 19 milionů zákazníků ročně a 22 tisíc zaměstnanců v 16 zemích. Roční tržby firmy se pohybují kolem devíti miliard liber, uvedla BBC.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru