Amazon pokračuje v náboru pro centrum v Dobrovízi před letošní prodejní špičkou a od 1. září zvyšuje základní hodinovou mzdu ze 150 na 160 až 175 korun hrubého podle dosavadní délky trvání pracovního poměru. Řadoví zaměstnanci si tak mohou vydělat až 27 tisíc měsíčně. Uvedla to mluvčí českého Amazonu Miroslava Jozová. Mzdy zvyšoval Amazon v ČR naposledy loni v srpnu. Společnost v Česku zaměstnává zhruba 3000 stálých zaměstnanců a kolem 2000 sezonních pracovníků.

Vyjádření odborářů, kteří požadovali desetiprocentní růst platů a zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců, ČTK zjišťuje. Vedoucí odborářů Ivo Mayer už dříve sdělil, že za krajní řešení považuje stávku.

"Naším cílem je poskytovat zaměstnancům konkurenceschopné odměňování a vysoce atraktivní benefity. Proto každoročně v průběhu druhého čtvrtletí srovnáváme odměny pro podobné pozice v okolí. Výsledky oznamujeme ve třetím čtvrtletí a na jejich základě současně upravujeme mzdy. V České republice jsme našli už mnoho talentovaných lidí, a proto i nadále pokračujeme v náboru," uvedl šéf evropské distribuční sítě Amazonu Steven Harman.

Související

Amazon navýšil mzdy i vedoucím pracovníkům, a to na 205 až 225 korun za hodinu. Společnost dlouhodobě zkoumala údaje stovky místních zaměstnavatelů. Mzdy a benefity porovnávala se srovnatelnými pozicemi v rámci regionu. Amazon například nabízí nad rámec běžných benefitů bezplatnou dopravu do práce či téměř kompletní úhradu školného v případě, že se zaměstnanec chce dál vzdělávat. Zaměstnanci též dostávají až desetiprocentní bonus podle docházky a výkonu centra.

"Zaměstnance Amazon sváží celkem z 60 měst a obcí, i z míst jako Děčín, Litvínov, Most, nebo dokonce Ústí nad Labem. Citelně tak přispívá ke snížení míry nezaměstnanosti v těchto z celorepublikového hlediska problémových oblastech, jimž tak významně ulevuje od nepříznivých sociálních jevů spjatých s nezaměstnaností," řekl ekonom Lukáš Kovanda. Podle něj výdělky, na které si zaměstnanci Amazonu přijdou, odpovídají celorepublikovému standardu v odvětví logistiky a skladování, benefity jsou nadstandardní. Amazon nyní nabírá pracovníky pro distribuční centrum, a to i na kvalifikované pozice.

Amazon v ČR působí od roku 2013, kdy v Dobrovízi začalo fungovat centrum vráceného zboží, v roce 2015 byl spuštěn provoz distribučního centra Amazonu o ploše 95 tisíc čtverečních metrů. Centrum vráceného zboží loni ukončilo provoz, většina jeho zaměstnanců přešla do distribučního centra. Od začátku působení v tuzemsku Amazon investoval více než 150 milionů eur (zhruba čtyři miliardy korun).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru