Uvolňování měnové politiky zahraničních centrálních bank prohlubuje obavy investorů z blížící se recese. Centrální banky na Novém Zélandu, v Indii a v Thajsku oznámily výraznější snížení úrokových sazeb, než se původně očekávalo. Informovala o tom na svém webu americká televize CNBC. Ke snížení úroků přikročil koncem července poprvé od krize v roce 2008 také americký Fed. Ve středu však sklidil na Twitteru kritiku od prezidenta Donalda Trumpa, podle kterého nesnižuje sazby dostatečně rychle. Další možné uvolnění naznačila v červenci i Evropská centrální banka (ECB), která prozatím udržuje sazby na rekordních minimech. Všechna tato opatření odráží podle analytiků šířící se obavy z vývoje světové ekonomiky v souvislosti se vzrůstajícím napětím v obchodním sporu mezi Spojenými státy a Čínou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.