Německý automobilový koncern Daimler zahájil druhou polovinu letošního roku silným růstem. Odbyt jeho luxusních automobilů Mercedes-Benz v červenci meziročně vzrostl o 12,7 procenta na 188 857 vozů. To představuje nejlepší červencový výsledek v historii podniku, oznámila ve středu firma.

Odbyt mercedesů se tak v červenci zotavil téměř po čtyřprocentním poklesu v předchozím měsíci. V Evropě prodej vzrostl o více než 12 procent, v Číně se zvýšil o 13 procent a ve Spojených státech téměř o 23 procent.

"Se začátkem třetího čtvrtletí jsme velmi spokojeni. Nejlepší červenec všech dob z hlediska prodeje vozů Mercedes-Benz potvrzuje naše příznivá očekávání pro nadcházející měsíce," uvedla členka představenstva Daimleru Britta Seegerová, která je zodpovědná za marketing a odbyt v divizi Mercedes-Benz Cars.

Od začátku roku ale zatím odbyt mercedesů stále vykazuje pokles. Automobilka v období od ledna do července prodala 1,324 milionu mercedesů, což je o 2,4 procenta méně než před rokem.

Související

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru