Německý automobilový koncern Daimler zahájil druhou polovinu letošního roku silným růstem. Odbyt jeho luxusních automobilů Mercedes-Benz v červenci meziročně vzrostl o 12,7 procenta na 188 857 vozů. To představuje nejlepší červencový výsledek v historii podniku, oznámila ve středu firma.

Odbyt mercedesů se tak v červenci zotavil téměř po čtyřprocentním poklesu v předchozím měsíci. V Evropě prodej vzrostl o více než 12 procent, v Číně se zvýšil o 13 procent a ve Spojených státech téměř o 23 procent.

"Se začátkem třetího čtvrtletí jsme velmi spokojeni. Nejlepší červenec všech dob z hlediska prodeje vozů Mercedes-Benz potvrzuje naše příznivá očekávání pro nadcházející měsíce," uvedla členka představenstva Daimleru Britta Seegerová, která je zodpovědná za marketing a odbyt v divizi Mercedes-Benz Cars.

Od začátku roku ale zatím odbyt mercedesů stále vykazuje pokles. Automobilka v období od ledna do července prodala 1,324 milionu mercedesů, což je o 2,4 procenta méně než před rokem.

Související

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru