Zlevněné jízdné pro děti, studenty a seniory, které platí od loňského září, stojí stát 6 miliard ročně. Do letošního května zaplatil 4,22 miliardy korun. Za stejnou cenu, kterou stály slevy za devět měsíců, by se při ceně 152 milionů za kilometr dalo postavit přes 25 kilometrů dálnic. Za podobnou cenu železničáři postaví osm a půl kilometru dlouhý koridor mezi Soběslaví a Doubím. Nejvíce peněz inkasují železniční dopravci. Počet cestujících, kteří využili danou slevu, podle ministerstva dopravy určit nelze, k dispozici je ale právě výše kompenzací.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru