Zlevněné jízdné pro děti, studenty a seniory, které platí od loňského září, stojí stát 6 miliard ročně. Do letošního května zaplatil 4,22 miliardy korun. Za stejnou cenu, kterou stály slevy za devět měsíců, by se při ceně 152 milionů za kilometr dalo postavit přes 25 kilometrů dálnic. Za podobnou cenu železničáři postaví osm a půl kilometru dlouhý koridor mezi Soběslaví a Doubím. Nejvíce peněz inkasují železniční dopravci. Počet cestujících, kteří využili danou slevu, podle ministerstva dopravy určit nelze, k dispozici je ale právě výše kompenzací.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru