Nabídka české loterijní společnosti Sazka Group na získání italské loterie SuperEnalotto nestačila. Koncese na dalších devět let připadla dosavadnímu provozovateli loterie, italské společnosti Sisal. Vyšší sumu než Sazka, která přišla s minimální možnou nabídkou, předložil i třetí účastník aukce, italská firma Lottomatica. Informoval o tom italský server Agipro.

Obálky s nabídkami byly ve středu otevřeny na římském úřadu pro cla a monopoly. Minimální nabídka aukce byla stanovena na 100 milionů eur (přes 2,5 miliardy korun). Přihlíželo se také k technickým aspektům, které komise hodnotila pomocí 45bodové stupnice.

Co se týče financí, Sisal nabídl 222 milionů eur, Lottomatica 130 milionů eur a Sazka 100 milionů. Z hlediska technického hodnocení vyšel nejlépe Sisal (45 bodů), který následovaly Lottomatica (42,8 bodu) a Sazka (35,9 bodu).

Vlastníkem Sazka Group je skupina KKCG miliardáře Karla Komárka. Kromě České republiky firma působí i v Rakousku, na Kypru, v Řecku a v Itálii. Skupina drží podíly v české společnosti Sazka (100 procent), italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta), rakouských Casinos Austria (38,2 procenta) a pod kontrolou má třetinový podíl v řeckém OPAP.

Související

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru