Nabídka české loterijní společnosti Sazka Group na získání italské loterie SuperEnalotto nestačila. Koncese na dalších devět let připadla dosavadnímu provozovateli loterie, italské společnosti Sisal. Vyšší sumu než Sazka, která přišla s minimální možnou nabídkou, předložil i třetí účastník aukce, italská firma Lottomatica. Informoval o tom italský server Agipro.

Obálky s nabídkami byly ve středu otevřeny na římském úřadu pro cla a monopoly. Minimální nabídka aukce byla stanovena na 100 milionů eur (přes 2,5 miliardy korun). Přihlíželo se také k technickým aspektům, které komise hodnotila pomocí 45bodové stupnice.

Co se týče financí, Sisal nabídl 222 milionů eur, Lottomatica 130 milionů eur a Sazka 100 milionů. Z hlediska technického hodnocení vyšel nejlépe Sisal (45 bodů), který následovaly Lottomatica (42,8 bodu) a Sazka (35,9 bodu).

Vlastníkem Sazka Group je skupina KKCG miliardáře Karla Komárka. Kromě České republiky firma působí i v Rakousku, na Kypru, v Řecku a v Itálii. Skupina drží podíly v české společnosti Sazka (100 procent), italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta), rakouských Casinos Austria (38,2 procenta) a pod kontrolou má třetinový podíl v řeckém OPAP.

Související

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru