Českobudějovický soud poslal do konkurzu zkrachovalou lounskou vagonku Legios, přejmenovanou na Heavy Machinery Services (HMS). Podle soudce Zdeňka Strnada sledovala firma během pětiletého pokusu o reorganizaci nepoctivý záměr, během kterého přišli věřitelé o další desítky milionů korun. V konkurzu nad firmou přebírá faktickou vládu insolvenční správce. Většinou následuje prodej majetku, možný je i prodej firmy jako celku. Zájem o ni měl například známý zbrojař Jaroslav Strnad.

"Společnost Heavy Machinery Services považuje rozhodnutí Krajského soudu v Českých Budějovicích za flagrantní porušení procesního i hmotného práva. Je projevem naprosté svévole soudce Zdeňka Strnada, který zcela pošlapal práva nejen společnosti HMS, ale především všech věřitelů," řekla mediální konzultantka HMS Iva Šachová. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.