Požadavek pirátů na soud týkající se holdingu Agrofert upozornil na zásadní nedostatky v neveřejném rejstříku skutečných majitelů firem. Ten má zajistit dohled nad tím, kdo získává veřejné zakázky. Piráti se na soud obrátili s žádostí, aby prověřil, zda je v pořádku, že Agrofert jako svého majitele v rejstříku neuvádí premiéra Andreje Babiše (ANO). Pokud by soud rozhodl, že Agrofert pochybil, mohl by holding přijít kvůli premiérově možnému střetu zájmů o státní zakázky v hodnotě jednotek miliard korun ročně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.