Potřeba takzvaně si "vyměnit peníze" platí k běžným krokům při přípravě na dovolenou. Přesun k bezhotovostní společnosti však cestovatelům umožňuje i na dovolené platit stále častěji kartou. Odpadá tím mimo jiné starost o to, co dělat s neutracenými penězi, které zbudou po dovolené. Na druhou stranu si ale musí lidé hlídat, aby netratili na směnném kurzu.

Poměr, ve kterém banka klientovi smění peníze z jeho účtu na jinou měnu, se v každé bance liší. S tím, jak Češi stále častěji cestují a více nakupují na internetu, se však objevily i banky či fintechové společnosti, které výhodný směnný kurz používají jako marketingový nástroj.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru