Letos to bude historicky poprvé, kdy fosilní paliva, jako je uhlí a zemní plyn, budou zdrojem méně než poloviny vyrobené elektřiny ve Velké Británii. Právě od spalování uhlí se země v posledním desetiletí významně odklonila. Zatímco v roce 2009 vyprodukovaly uhelné elektrárny třetinu veškeré energie, v polovině letoška to už byly jen tři procenta. Podobně je tomu i v USA, kde spotřebu uhlí snížili na čtyřicetileté minimum, a to navzdory tomu, že prezident Donald Trump uhelný byznys podporuje. Obnovitelné zdroje totiž podle analytiků žene kupředu ekonomika, uvedla CNN.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.