České vysoké učení technické (ČVUT) a firma GE Aviation Czech v úterý společně otevírají novou zkušebnu leteckých motorů. Podle slov prezidenta výrobce vrtulových leteckých motorů GE Aviation Milana Šlapáka se jedná o nejmodernější vývojové zařízení tohoto typu na světě. V laboratoři se bude testovat turbovrtulový motor pro letadla Cessna Denali, se kterým chce továrna prorazit na světovém trhu.

Pracoviště se nachází přímo na letišti v Hradci Králové a bude jednou ze čtyř zkušeben, které škola buduje mimo jiné k výuce leteckých expertů. "Věřím, že pomůžeme k transformaci české ekonomiky na ekonomiku s vysokou přidanou hodnotou," uvedl děkan Fakulty strojní ČVUT Michael Valášek, který na dotazy odpovídal společně s Milanem Šlapákem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.