Vláda do budoucna zcela převezme kontrolu nad rozdělováním investičních pobídek firmám. Zatímco v minulosti o nich rozhodovala pouze u velkých případů, kdy chtěla firma v Česku investovat desítky miliard korun, nově má mít vláda konečné slovo u všech pobídek. Zarazit bude moci podporu dokonce i v případě, že firma splní předem dané podmínky. Obecně pak platí, že se udělování pobídek zpřísní a budou poskytovány pouze projektům s vyšší přidanou hodnotou, které umožní vznik kvalifikovanějších pracovních míst. Jedná se například o technologická centra, zpracovatelský průmysl nebo strategické služby. Počítá s tím novela zákona o investičních pobídkách, kterou v pátek schválila sněmovna. Předlohu nyní dostane k projednání Senát.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru