Společnost Škoda Auto, která loni vyrobila přes 1,2 milionu vozů, považuje další svoji globální expanzi za svůj stěžejní cíl. "Značka má potenciál prodávat během příštího desetiletí více než dva miliony motorových vozidel," uvádí v obsáhlém rozhovoru pro německý hospodářský list Handelsblatt předseda představenstva a generální ředitel Škody Auto Bernhard Maier.

Jak říká, uvítal by, kdyby byla co nejdříve uvedena do provozu nová továrna, jež by vyřešila zásadní problém – automobilka narazila na kapacitní strop. Rozhodnutí o tom, ve které zemi se postaví, bude přijato na koncernové úrovni. Handelsblatt opakuje předchozí spekulace, že ve finále jsou Bulharsko a Turecko, ale Maier odpovídá, že tuto informaci nemůže potvrdit. "Musíme dozorčí radě koncernu předložit v blízké době fundovaný návrh," vysvětluje Maier. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.