V roce 2018 se na první příčky žebříčku Top realitní fondy České republiky dostaly zavedené domácí finanční společnosti. Mezi fondy pro širokou veřejnost dosáhl nejvyššího zhodnocení ZFP realitní fond a v kategorii určené pro movitější investory nejvyššího výnosu dosáhl Wood & Company realitní podfond I.

Za prvně zmíněným fondem stojí firma ZFP Group, kterou v roce 1995 založil podnikatel a jeden z nejbohatších Čechů Vladimír Poliak z Břeclavi. Pražská finanční společnost Wood & Company ovládla skupinu nemovitostních fondů pro kvalifikované investory (FKI). Navzdory svému anglickému názvu vlastní Wood dva čeští a jeden slovenský podnikatel: Jan Sýkora, Vladimír Jaroš a Ľubomír Šoltýs.

V případě ZFP realitního fondu činil ke konci minulého roku objem investic více než sedm miliard korun. V portfoliu fondu jsou kancelářské, maloobchodní a skladové nemovitosti v Česku, Maďarsku a Polsku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru