Na Evropské radě jsem zablokoval zpřísnění klimatických cílů, protože mám pocit, že děláme všechno pro to, abychom zničili evropský průmysl a hlavně automobilový průmysl," pochlubil se minulý týden premiér Andrej Babiš svými zásluhami na konferenci Český národní zájem. Nejmocnější český politik navázal náhodným výčtem nevýhod elektromobilů a vše vygradoval řečnickou otázkou: "Znovu to skončí tak, že elektroauta budou vyrábět zase v Číně?"

Ve stejný den německá kancléřka Angela Merkelová deklarovala záměr změnit největší evropskou ekonomiku v klimaticky neutrální stát. A to během pouhých tří desetiletí. "Diskuse by neměla být o tom, zda můžeme tohoto cíle dosáhnout, nýbrž jak ho dosáhneme," prohlásila na konferenci o klimatu.

Německo přitom v radikálním příklonu "na zelenou stranu" není samo. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Bedřich Hudzieczek 20.05.2019 14:48
Právě proto, že nikdo zatím nevyložil příčinnou souvislost mezi CO2 a klimatickými změnami je celá hysterie kolem spalovacích motorů jen vodou na mlýn výrobcům elektromobilů. Autora bych se zeptal, jaký podíl elektrické energie pochází ze zdrojů emisí CO2. Elektromobilita totiž neřeší problém znečištění ovzduší komplexně; její smysl je ten, že odsouvá problém znečištění ovzduší emisemi spalovacích motorů z center měst, ale přenáší jej na jiné zdroje a jinam.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru