Italská bankovní skupina UniCredit se vážně zabývá nabídkou k odkoupení německé Commerzbank, uvedla v pondělí agentura Reuters. Do vyjednávání již podle informovaných zdrojů zapojila špičkové investiční bankéře, kteří ji akvizici mají pomoci dojednat.

UniCredit údajně angažovala mimo jiné nezávislou investiční banku Lazard, která se zabývá investičním bankovnictvím, správou aktiv a dalšími finančními službami. K poradcům patří i bývalý německý náměstek ministra financí Joerg Asmussen a investiční poradenská společnost JPMorgan.

Reuters uvádí, že by si italská banka Unicredit příklonem k německému finančnímu trhu výrazně pomohla od problémů na nestabilním domácím trhu. 

UniCredit, JPMorgan, Lazard, Commerzbank i německé ministerstvo financí odmítli zprávu komentovat.

Ačkoli není jasné, zda a kdy by mohla být dohoda učiněna, vrcholový management UniCreditu se dlouhodobě zajímá o rozšíření aktivit skupiny v Německu. Banka již vlastní například mnichovskou banku HypoVereinsbank (HVB).

Úspěch jakéhokoliv obchodu bude částečně záviset na německé vládě, která vlastní 15procentní podíl ve společnosti Commerzbank. Banka vděčí vládě za finanční pomoc, kterou ji poskytla během finanční krize. Někteří vládní představitelé doufali, že Commerzbank zůstane v německých rukou, a proto se dříve snažili uzavřít dohodu s Deutsche Bank.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru