Americký prezident Donald Trump koncem minulého týdne splnil své výhrůžky a nařídil zatížit dovoz čínského zboží v ročním objemu 200 miliard dolarů clem ve výši 25 procent. Opět tak rozdmýchal americko-čínskou obchodní válku. Reakce čínské strany přišla záhy. V pondělí Peking oznámil, že od 1. června uvalí nová cla na dovoz amerického zboží v ročním objemu 60 miliard korun.

Důsledky této obchodní války pociťují i některé segmenty evropského akciového trhu. Agentura Bloomberg vytvořila seznam odvětví, která budou Evropě v případě pokračujícího růstu napětí na trzích nejvíce postižena. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.